Isegi, kui oled päris algaja ja teed esimesi samme aias, on meie kindel soovitus: ”Jätka samas vaimus!“
1. Aiapidajad söövad palju värskeid puu,- ja köögivilju.
3. Aiapidajad veedavad rohkem aega looduses.
5. Aiapidajad on tervemad.
7. Aiapidajad suhtlevad rohkem ja saavad paremini läbi oma naabritega.
2. Aiapidajad saavad rohkem puhata ja magada.
Tänu pideva ja mõõduka päikese käes viibimisele saavad aiapidajad palju D-vitamiini ja see vähendab erinevate haiguste ning vähi riski.
4. Aiapidajad on füüsiliselt aktiivsed.
6. Aiapidajad on vähem stressis.
Aiapidamine on võrreldes raamatulugemisega oluliselt parem võimalus oma hea tuju taastamiseks stressist ja vaimselt väsitavast päevast ehk 30 minutit aias lõõgastab meid kindlasti kiiremini kui lugemine. Aednike meeleolu paraneb tavaliselt sellise ajaga väljas täielikult, raamatulugemine sellist tulemust aga tavaliselt ei anna.
Üheks heaks aiapidamisega tegelemise võimaluseks on omada kasvuhoonet.
Tänapäevased kasvuhooned pole enam päris sellised, nagu vanaemal aias seisid, vaid tõeliselt mugavad ja silmailu pakkuvad paigad.
Kasvuhoonest on saanud puhke- ja pelgupaik – kasvuhoonet ei osteta praegu mitte ainult köögiviljade kasvatamiseks, vaid seda on hakatud pidama kui harrastust. Kasvuhoone on saanud kohaks, mis pakub väljapääsu igapäevasest argielust ja stressist. Seda on järjest rohkem hakatud kujundama talveaia või veranda stiilis. Tegevust kasvuhoones võetakse kui väga meeldivat hobi ja võimalust näha midagi ilusat ja lihtsat enda käe all kasvamas, samal ajal ise puhates ja lõõgastudes.