372 555 10 450

372 555 10 450

Rohimine ja umbrohutõrje

NING NÕUANDED EFFEKTIIVSEKS UMBROHU TÕRJEKS

HINNAD

Rohimine

  • Kõrgusega kuni 0,3 m                1,60 €/jm
  • Kõrgusega  0,4 – 1 m                3,20 €/jm
  • või tunnihind alates 10.- / tunnis

Suurema pinna, projekti või lepingulise kokkuleppega küsi eripakkumist.

Hind ei sisalda eemaldatud umbrohu äravedu.
Hindadele lisandub käibemaks

Heki pügamise päring

14 + 1 =

Rohimise päring

8 + 9 =

[really_simple_share]

TÕESTATUD MEETODID, ET KUIDAS AIAS UMBROHUST KÕIGE PAREMINI LAHTI SAADA

Kui sa oleksid võimeline tagantjärele kindlaks tegema, et palju on sul aiatöödele aega kulutanud, siis tõenäoliselt ka avastaksid, et väga suur osa sellest ajast on läinud just rohimisele. Olenemata sellest, et paar esimest nädalat rohimist võivad olla üpriski meeldivad, muutub see töö lõpuks koormavaks. Tegelikult oled sa aga ainult kuue lihtsa võtte kaugusel sellest, et su aed ei vaja enam pidevat rohimist. Mis need on?
Kas vajad umbrohtu?? Umbrohi on looduse viis viljatute maade taastamiseks ja hoidmiseks, kuid umbrohul ja aednikel on maa hooldusest eriarvamused. Kui sa aga õpid umbrohust aru saama ja õpid kasutama allpool välja toodud strateegiaid, saad sa kindlasti jagu võitlusest umbrohtuga, mis omakorda tagab rohkem aega enda hästi hoitud aia nautimiseks.

Rohimine
Rohimine

Rohi umbrohud nende juurte juurest, muld koos magavate umbrohu seemnetega jäta alles ja puutumata.

LASE MAGAVATEL UMBROHTUDEL JÄÄDA

 

Umbrohu seemneid sisaldab iga ruutsentimeeter sinu aias. Aga ainult need seemned, mis asuvad pealmisel mullakihil, saavad idanemiseks piisavalt valgust. Kaevamine ja harimine toovad need peidetud umbrohuseemned maapinnale, nii et kaeva ainult siis, kui vaja ja täida kiiremas korras uus haritud koht taimede või multšiga.

 

Näiteks selleks, et eemaldada muruplatsil võililli, kasuta rohimiseks ainult teravat ja kitsa teraga nuga. Lahutades võililled pigem oma toiduvarusid saavatest juurtes, kui neid päris koos juurtega välja kaevata.

MULTŠ, MULTŠ, MULTŠ

rohimine

Ära lase umbrohul valgust näha: kasuta alati hakkpuitu, puukoore tükke, põhku või miks mitte männiokkaid. Kattena peaks multši jooksvalt pidevalt juurde lisama, see lämmatab umbrohu

Multš aitab hoida taimede juured niiskena, taimed kasvavad paremin ja varjavad umbrohtule vajaliku valguse. Orgaanilised multšid on väga heaks koduks ka umbrohtu söövatele putukatele ja mardikatele.
Kui multši on liiga vähe, pääseb valgus läbi tükilise ja hõreda multši läbi ning siis hakkab umbrohi ka multši vahel kasvama. On oluline multši pidevalt lisada ja hoida seda umbes 2 sentimeeteri paksuse kihina. Rohkem kui kolme sentimeetri paksusena võib multš aga juba mullalt hapniku ära võtta.
Parim viis umbrohu tõrjumiseks on panna multši alla valgust tõrjuv papitükk, ajaleht või umbrohu kangas ja siis selle peal multš.
Kui sa otsustad kasutada seda meetodit harva kaevatud kohtades, näiteks põõsaste ja puude juuretsoonides, siis kasuta valgust tõrjuva alusena tugeva struktuuriga kangast. Sellegipoolest võivad linnud ja tuul umbrohu seemneid multši pinnale tuua. Oluline on nendest seemnetest enne läbi kanga juurdumist lahti saada.

ESMASPÄEV: EEMALDA UMBROHI. TEISIPÄEV: EEMALDA UMBROHI…

Kui sa oled algaja aednik või kui töötad väga metsikul ja umbrohutu täis maal, siis esimene aasta võib tõenäoliselt väga raske tulla. Pühendu  pidevale rohimisela, aga ära võta endale suuremat pinda, kui sa suudad. Kui terve umbrotu täis ala on liiga suur, siis pigem niida ülejõu käivad alad ära, kuni lõpuks oled suuteline ka nendes jagu saama.

ROHI SIIS KUI ROHIMINE ON VAJALIK

rohimine

Noor umbrohi annab alla palju kergemini kui vana, nii et rohi see varakult ära.

On üks vana ja väga hea ütlus: ’’Rohi niiskena; kõpla kuivana’’ Pärast paduvihma, on rohimiseks ideaalne aeg. Võta kaasa pink, pane kindad kätte ja võta umbrohule korv kaasa, et kuhu need visata. Enne välja astumist, võta ka kaasa üks vana kahvel sügavamate ja tugevamate umbrohu juurte väljavõtmiseks. Mullapinnas natukene altpoolt lõigatud umbrohud närtsivad  kuival ajal ära. Multšitud peenardes kasuta rohimisel vana ja nüri nuga ja täida kõik hõredad kohad uuesti multšiga.

ISTITA TAIMED VÕIMALIKULT ÜKSTEISE LÄHEDALE

Võimalikult tihedasti üksteise lähedale istutatud taimed lämmatavad umbrohu ära, võttes vajaliku valguse ja mulla endale. Istutuse tihedus sõltub loomulikult taimede sordist.

Tihedasti istutatud peenrad ei jäta ruumi kutsumata külalistele.

rohimine
Heki pügamine