Kirevad jäälaternad.
Selleks, et talvelõpu ootamine liialt pikale ei veniks tuleb jäisest ilmast viimast võtta. Värvilised jäälaternad loovad meeleolu ning viivad mõtted kevadele ja suvele, mil aias on tooniandjaks õitemeri. Jääkerade meisterdamine pakub tegevust nii suurtele kui ka väikestele.
Jäälaternaid saab tõepoolest ükskõik millises anumas teha, mis vähegi miinus kraade taluvad. Harmoonilise ümara vormi saavutamiseks on vaja tavalisi õhupalle. Õues küünaldepõletamise juures on oluline arvestada, et latern oleks piisavalt kõrge, kuna muidu võib see tuulega kergelt kustuda.
Kui on soov väga selget ja läbipaistvat tulemust saada siis tuleks kasutada eelnevalt jahutatud keeduvett või destilleeritud vett. Ebakorrapärased mustrid, mis jäätudes omatahtsi tekivad on aga samuti omapärased.
VAJA LÄHEB: õhupalle, talve või sügavkülma, toiduvärve, külma vett, teeküünlaid
Tilguta kraanikausi kohal vähemalt 10 tilka toiduvärvi õhupalli ning täida seejärel ettevaatlikult veega kuni sobiv suurus saavutatud. Seo avale tugev sõlm peale. Seejärel aseta pall ettevaatlikult õue lumme või sügavkülma jäätuma. Mõnest kogemata tekkinud mikroaugust võib vesi aeglaselt väljavoolata ning ümara laterna asemel külmub vesi lihtsalt värviliseks tombuks. Miinus 15 °C peaks latern umbes nelja tunniga valmis olema. Pall ei tohiks üleni ära jäätuda, sest kuskilt on vaja hiljem küünal sisse panna, kui just hiljem auku puurida ei taha.
Lõika sakilise servalise noaga õhupall jää ümbert ära ning vala vesi välja. Libe jääkuul on kerge käte vahelt välja libisema ja purunema, kuid sellest pole midagi, sest ka poolikust pallist saab huvitava küünlahoidja. Ideaalis peaks kuuli peale jääma vähemalt 10-15 cm auk, et küünal sisse mahuks.
Süüta teeküünal ning pane ettevaatlikult jääpalli sisse ning vii aeda, rõdule või kuhu iganes soovid. Ka päevavalguse käes näevad värvilised kerad aias talveunes olevate taimede vahel dekoratiivsed välja. Kirevad laternad mõjuvad ergastavalt ning toovad kevade ehk veidikene lähemale.